רואקוטן

רואקוטן (המכונה גם איזוטרטינואין) היא תרופה לטיפול באקנה חמור. אקנה הוא מצב עור המשפיע על אנשים רבים, אתם יודעים, זה מתסכל להתמודד עם מחלת האקנה. ישנם טיפולים רבים ושונים שעוזרים להתמודד עם אקנה, אך חלקם יעילים יותר מאחרים. אחד הטיפולים הנפוצים לאקנה הוא רואקוטן. הוא פועל על ידי מניעת הצטברות שמן בנקבוביות והפחתת דלקתיות העור. קטגוריה זו מפרטת מה זה רואקוטן, כיצד הוא פועל להפחתת תסמיני אקנה, רואקוטן תופעות לוואי, רואקוטן נזקים ומה היתרונות של טיפול פנים לאקנה, לעומת רואקוטן. דרורה שמואלי, בעלת הקליניקה “סינדרלה היופי שבך” מסבירה לכם כל מה שחשוב לדעת לפני שאתם מתחילים את השימוש ברואקוטן.

** חשוב לי להדגיש, הקטגוריה והמאמרים הקשורים לרואקוטן נכתבים מתוך הידע והניסיון שיש לי עם מטופלים ומטופלות. אינני רופאה, אלא קוסמטיקאית מוסמכת, שחולקת אתכם באהבה, את כל הידע שברשותי.

מה זה רואקוטן?

רואקוטן זה כדור (לעתים ניתן גם כמשחה), הניתן על ידי רופא עור במצבים של אקנה. השימוש בו נעשה כבר יותר מ-20 שנה והוכח כיעיל נגד אקנה. עם זאת, הוא אינו מתאים לכולם ועלול לגרום לתופעות לוואי כגון: יובש בשפתיים, יובש באף ובפה, טשטוש ראייה וכאבי פרקים בהמשך אפרט על תופעות הלוואי של הרואקוטן בהרחבה.

מה עושה הרואקוטן?

הרואקוטן מייבש את כל בלוטות החלב בגוף, אם אין סבום ואין חלב בעור אז לא נוצר אקנה כי אין סתימה בפתח הנקבובית. אני מדגישה, הרואקוטן מייבש את כל בלוטות החלב. זאת אומרת, שהוא לא רק מייבש את עור הפנים, אלא גם את בלוטות הזיעה, בכל הגוף, כולל כפות הידיים והרגליים. כמו כן, מרגישים יובש בשפתיים ובגוף כולו. היובש גורם לקילוף העור בצורה מאסיבית, זו תופעה לא נעימה וכואבת.

מתי מומלץ לצרוך את הרואקוטן?

אני לא ממליצה לטפל באקנה באמצעות רואקוטן, אבל אם אתם בכל זאת מעוניינים בכך, כדורי רואקוטן מומלץ לצרוך רק בחודשי החורף. למה? כיוון שהוא עושה השלה משמעותית של תאים ולכן יש סיכון של פיגמנטציה בעור. בחורף גם ככה יש יובש בעור, אז תגבירו עוד יותר את היובש של החורף בשילוב היובש שהכדור עושה ותקבלו עור אדום ומתקלף בעל מראה לא אסתטי, לא נעים וגם כואב.

רואקוטן תופעות לוואי

תופעות לוואי של רואקוטן שכיחות, והן יכולות לקרות למי שצורך את כדורי הרואקטן. תופעות הלוואי האפשריות כוללות: עור יבש, גירוד, אדמומיות, רגישות לשמש, יובש בפה, באף, בשפתיים ובעיניים; כְּאֵב רֹאשׁ; סְחַרחוֹרֶת; ראייה מטושטשת; כאב מפרקים; כאבי שרירים או נוקשות; בחילה והקאה.

** לגבי כלל תופעות הלוואי, מומלץ להתייעץ עם רופא עור.

כפי שאתם יכולים להבין, תופעות לוואי של רואקוטן הן רבות ומשמעותיות. לכן כדאי שתחשבו טוב טוב לפני שאתם מתחילים את הטיפול ברואקוטן.

יש לציין שמרבית תופעות הלוואי עלולות להיעלם לאחר הפסקת נטילת רואקוטן, אך חלקן עשויות להישאר אתכם לתמיד ?

רואקוטן תופעות לוואי לטווח ארוך

לרואקוטן יש גם תופעות לוואי לטווח הארוך, התופעה הכי כואבת שנשארת לתמיד או עד לקבלת טיפול זו הצטלקות של העור ולעתים בשימוש לא נכון הרואקוטן משאיר גם כתמים על העור, פיגמנטציה. אם אתם בוחרים להשתמש ברואקוטן רק קחו בחשבון שמהטיפול הזה, אתם עלולים לצאת עם תופעול לוודאי לטווח ארוך.

אמצעי זהירות שיש לנקוט בעת נטילת רואקוטן

ישנם כמה אמצעי זהירות שיש לנקוט בעת נטילת תרופה זו:

** יתכן שישנם אמצעי זהירות נוספים, כדאי להתייעץ עם רופא עור.

 1. אסור ליטול רואקוטן אם את בהריון או מניקה.
 2. אסור לשתות אלכוהול בזמן נטילת רואקוטן.
 3. אין ליטול תרופות אחרות במקביל לנטילת הרואקוטן.
 4. אין ליטול רואקוטן אם אתם אלרגיים אליו.
 5. לא ניתן לקחת כדורי רואקוטן בגילאים צעירים.

רואקוטן נזקים

לשימוש ברואקוטן נגרמים נזקים לא מועטים. להלן פירוט של הנזקים העיקריים:

צלקות אקנה עקב השימוש ברואקוטן

מכיוון שהרואקוטן מייבש כל הגוף, הוא הורס את האלסטיות והגמישות של העור. מאחר ואין שומן על-עורי, ריפוי הצלקת לא נעשה, כי חסרים גורמי לחות בעור. זאת אומרת שלאחר הטיפול, נשארות צלקות אקנה לא מעטות.

רואקוטן מייבש את כל הגוף

חשוב לציין ולהדגיש, כדור הרואקוטן לא מטפל באקנה באופן ספציפי ונקודתי, אלא באמצעות ייבוש כל בלוטות החלב של הגוף, גם באזורים שאנחנו לא רוצים שיושפעו.

רואקוטן דיכאון

מחקרים מראים שכחלק מתופעות הלוואי והנזקים שנגרמים בגלל השימוש ברואקוטן, הוא גם גורם לדיכאון ולתחושה ירודה במצב הרוח. אינני רופאה, אולם ממה שידוע לי הרואקוטן משפיע גם על התחושה הכללית, לכן יש להתחשב גם בכך, לפני שתחליטו האם לצרוך או לא לצרוך את התרופה.

יתרונות טיפול פנים לאקנה לעומת רואקוטן

היתרונות של טיפול פנים לאקנה בהשוואה לרואקוטן הם רבים. טיפול פנים באקנה בהשוואה לרואקוטן לא מסכן אתכם בכלל ויתכן שבעקבות קריאת המאמר הזה, תחליטו לקבל טיפול באקנה אצל קוסמטיקאית מוסמכת. להלן יתרונות טיפול הפנים, לעומת נטילת רואקוטן:

 1. טיפול פנים מטפל באקנה באופן נקודתי ואינו משפיע על כל הגוף.
 2. הטיפול אינו גורם להצטלקויות הרקמה בצורה עמוקה, כפי שגורם להן הרואקוטן. כך שאינו מותיר צלקות אקנה.
 3. טיפול פנים לאקנה ניתן לבצע בכל חודשי השנה, לעומת רואקוטן שניתן לבצע את הטיפול בו רק בחודשי החורף.
 4. טיפול הפנים אינו מצריך בדיקות דם או כל מיני בדיקות רפואיות.
 5. טיפול פנים לאקנה אינו גורם לפגיעה בכבד ובחלקים הפנימיים של הגוף.
 6. טיפול פנים הוא בטוח וניתן לטפל בכל גיל, מגיל 10 ומעלה.
 7. טיפול פנים לאקנה, בדרך כלל עוזר למגר את תופעת האקנה ולהתמודד איתה בהצלחה לטווח הארוך. אדגיש ואומר שבמקרים מסוימים, לאחר הפסקת השימוש ברואקוטן, אחרי סיבוב אחד של טיפול, האקנה חוזר וזה למעשה “גלגל” שלא נגמר. לכן עדיף לטפל באמצעות טיפול פנים שהוא חיצוני לעור ומטפל נקודתית באקנה ולא גורם להצטלקויות ולא באמצעות נטילה פומית.

לחצו לקריאת המאמר המלא: טיפול פנים מול רואקוטן – מה עדיף? 

אם בכל זאת החלטתם לקחת כדורי רואקוטן

אם כבר החלטתם לקחת כדורי רואקוטן, תקפידו להשתמש בקרם לחות איכותי ללא בישום או אלכוהול. קרם לחות שיהיה שומני כדי שיחזיר את האלסטיות של העור. כמו כן, חובה להשתמש במקדם הגנה, כדי למנוע פיגמנטציה, גם בימי החורף שיש בהם שמש.

רואקוטן מינון

מינון הרואקוטן שניתן באמצעות מרשם רופא העור, משתנה בין המטופלים, תלוי בחומרת האקנה. יש רופאי עור שנותנים מרשם גם בחודשי הקיץ, מה שעלול לפתח פיגמנטציה בעור. לעתים פגיעה בתפקודי כבד ואז צריך לעשות בדיקות דם טרם הטיפול וכל 3 חודשים תוך כדי השימוש.

הפסקת רואקוטן באמצע טיפול

אם תרגישו שתופעות הלוואי מכבידות עליכם, תוכלו להפסיק את השימוש ברואקוטן גם באמצע הטיפול. תוכלו להגיע אלינו לקליניקה ולקבל טיפול נקודתי באקנה שאתם כל כך סובלים ממנו.

רואקוטן, אקנה ודרכי טיפול – סיכום והמלצות

אקנה הוא מצב עור המשפיע על רוב האנשים בשלב מסוים בחייהם. אקנה נגרם, על-ידי סתימת נקבוביות בעור, ועלול לגרום לכתמים או פצעונים. אקנה יכול להיגרם משינויים הורמונליים, מתח, דיאטה או גנטיקה. האקנה משפיע על בלוטות החלב בעור, זה יכול לגרום לבליטות אדומות וקומודונים לבנים. אפשר לטפל באקנה באמצעות רואקוטן, שהיא תרופה דרך הפה המסייעת בניקוי אקנה על ידי הפחתת דלקות ופתיחת סתימות של נקבוביות. אולם הוא גם מייבש אזורים שאנחנו ממש לא רוצים שיתייבשו. לכן, לרואקוטן תופעות לוואי קשות שצריך לקחת בחשבון לפני השימוש. טיפול פנים אצלנו בקליניקה יעניק לכם טיפול נקודתי באקנה, טיפול בטוח, יעיל ונעים יותר.

סובלים מאקנה? קבעו עכשיו תור לטיפול פנים ותנו לעצמכם את הצ’אנס לטפל באקנה ללא כל תופעות הלוואי והסבל שתחוו אם תצרכו רואקוטן.

אם בא לכם להתייעץ ? חייגו אלי עכשיו » 050-3581765

רואקוטן תופעות לוואי

מהן תופעות הלוואי של רואקוטן?

מהן תופעות הלוואי של רואקוטן? רואקוטן היא סוג של תרופה לאקנה המשמשת לטיפול במקרים חמורים של אקנה. כדור הרואקוטן ניתן באמצעות מרשם על ידי רופא

רואקוטן או טיפול פנים מה עדיף

רואקוטן מול טיפול פנים – מה עדיף?

טיפול נכון באקנה, יכול להיעשות באמצעות טיפול פנים או דרך הפה בנטילת כדור רואקוטן. מאמר זה דן ביתרונות של טיפול פנים לעומת טיפול ברואקוטן, ומה