פיגמנטציה בפנים

מה זה פיגמנטציה? 

סובלים מפיגמנטציה בפנים? הגעתם למקום הנכון! פיגמנטציה אלו כתמים המופיעים על העור בעקבות הפרשה מוגברת של מלנין. גופנו מפריש מלנין כדרך להתמודד עם קרינת השמש, לכן בחשיפה לשמש אנחנו ‘משתזפים’ ובעצם מדובר בהפרשה מוגברת של מלנין לשכבות עור הפנים שלנו. הבשורה הטובה היא שהכתמים לא חייבים להישאר לנו על הפנים לתמיד – יש פתרונות להסרת הכתמים, אפילו את העיקשים ביותר אפשר לטשטש ולהעלים. המידע במאמר מתייחס לכל סוגי הפיגמנטציה: פיגמנטציה בשפם, פיגמנטציה בפנים, כתמים חומים על העור, פיגמנטציה בעור, פיגמנטציה בהריון, כתמי שמש בפנים, קרם לפיגמנטציה, טיפול בפיגמנטציה בפנים.

מה הם הגורמים לפיגמנטציה?

ישנם מספר גורמים שיכולים לגרום להופעת כתמי הפיגמנטציה על עור הפנים שלנו. חשיפה מוגברת לשמש היא אחת מהן, אבל היא לא העיקרית. מחקרים מראים שב-95% מהמקרים הפיגמנטציה היא הורמונלית מדובר בנשים בהריון ואחרי לידה, מה שמכונה ‘כתמי הריון’. נשים בגיל הפוריות נוטות לפתח כתמי על עור הפנים, סביב הלחיים ובמצח, באזור האף והשפה העליונה.

סיבות נוספות לפיגמנטציה בפנים

סיבות נוספות לפיגמנטציה נובעות מנטילת גלולות נגד הריון, גם הן עשויות לפתח פיגמנטציה באזורים אלו. סיבות נוספות יכולות להיות מחסור בוויטמינים או מחלות שונות שנותנות אותותיהן על פני העור, גם פציעות או חבלות עלולות ליצור כתמי פיגמנטציה.

איך נפטרים מפיגמנטציה בפנים?

מתי כדאי לטפל בפיגמנטציה?

בפיגמנטציה כדאי לטפל בתקופת החורף, זה הזמן הנכון לכל מה שקשור בטיפולי הבהרה, כי בזמן הטיפול לא כדאי להיחשף לאור השמש או להיחשף בצורה מבוקרת, כדי להשיג את התוצאה האופטימלית. 

כיצד אפשר למנוע פיגמנטציה? 

ביומ-יום אנחנו חשופים לשמש, וכמו בתחומים רבים אחרים, הטיפול הטוב ביותר בבעיה הוא מניעה. לכן מומלץ להקפיד על מריחת קרמים איכותיים שמכילים מסנני קרינת UVA, UVB ושהם בעלי מקדם הגנה של לפחות 30 STF, או אם מדובר בעור הפנים רגיש במיוחד יש להשתמש במקדם הגנה חזק יותר, עם 50 STF ולחדש את המריחה פעם בכמה שעות.

איך אדע איזה טיפול מתאים לפיגמנטציה שלי?

כמו בכל תחום, צריך להתאים את סוג הטיפול לבעיה, תלוי באיזה מקום הכתמים נמצאים? מה גודלם? מה חומרת פיגמנטציה? ולהתאים את הטיפול למקרה. לא כל הכתמים מטופלים באותה הדרך, לכן חשוב מאד להגיע לאבחון ולהתאים את הטיפול הנכון לבעיה הנכונה.

חשוב לדעת שטיפול לא נכון, מעבר לכך שהוא יכול לא לעזור הוא יכול לפגוע ולהחמיר את המצב. ולכן חשוב שקוסמטיקאית מוסמכת תאבחן את הבעיה ותציע את הפיתרון הנדרש בהתאם להכשרתה ולניסיונה. 

סוגי טיפול בפיגמנטציה? 

את כתמי הפיגמנטציה, כאמור אפשר לטשטש ולהבהיר. ישנם תכשירים איכותיים שבאמצעותם ניתן להעניק טיפול שמפרק את הפיגמנט ש’תקוע’ בין שכבות העור שלנו. הבהרת פיגמנטציה וכהויות סביב העיניים זה נושא שמטריד אנשים רבים ואף מוריד מהביטחון העצמי ולכן חשוב לתת לכך פתרון.

בקליניקה מבוצעים טיפולי פיגמנטציה להבהרת עור הפנים, נעשה שימוש בקרם הבהרה פעיל לדיכוי היווצרותם של חלבוני המלנין בעור (הפיגמנט) לשימוש בוקר וערב. זהו תכשיר עוצמתי לתהליכי הבהרת העור תוך שימוש ברכיבים חדשניים ובטוחים המתאימים לשלל גווני העור, בשימוש קבוע בתכשיר תתקבל הבהרת כתמים, גוון חיוני וטשטוש סימני הגיל. תוכלו לקרוא עוד על פיגמנטציה במדריך המלא לטיפול בפיגמנטציה בפנים.

קרם נוסף שנעשה בו שימוש בקליניקה, הוא קרם הבהרה מחדש לטיפול בשעות הערב בלבד. התכשיר מעודד השלת תאים מבוקרת ללא גירוי יתר אשר מעודד את היווצרות הכתמים. התכשיר מכיל חומצות אלפא הידרוקסי בשילוב חומרי הבהרה וחומצה היאלרונית לשמירה והגנה על עור הפנים.

בכל מקרה, שימוש נכון בחומרים הללו, יסייע לך, תוך זמן קצר להסיר את הכתמים ולהרגיש הרבה יותר טוב. 

לקביעת פגישה לטיפול בפיגמנטציה, חייגו עכשיו למספר 050-3581765 ונקבע לכם את התור הכי קרוב האפשרי.