צלקות אקנה

אם עד כה התמודדתם עם אקנה קשה ואיכשהו סוף סוף הצלחתם להיפטר ממנו, אך צלקות אקנה נשארו לכם על הפנים, יש פתרון. גם צלקות אקנה אפשר לטשטש ולהעלים באמצעות שיטת טיפול חדשנית, מתקדמת ומוכחת. מאות מטופלים העידו על ההצלחה של טיפול בצלקות אקנה. אין ספק שהשימוש במוצרי קוסמטיקה איכותיים מסייע להבראת עור הפנים ולהעלמת צלקות אקנה במהירות, ביעילות ולאורך זמן. מהן צלקות אקנה? מדוע הן נגרמות ומה המאפיינים שלהן? וגם האם צלקות אקנה מחמירות עם השנים? ואיך אפשר להעלים אותן? על כך במאמר שלפניכם. 

תוכן עניינים

מהן צלקות אקנה?

צלקות אקנה הן צלקות בפנים המופיעות בעיקבות כיסי מוגלה שהותירה בפנים מחלת האקנה. אותם פצעים מוגלתיים בפנים פגעו ברקמות העור העמוקות (הדרמיס) ולפגיעה קשה תוך כדי צילוק מרקם העור. אקנה הורמונלי עלול לחלוף גם מבלי להותיר אחריו צלקות, אבל אקנה קשה או אקנה לא מטופל עשוי לגרור אחריו צלקות בלתי הפיכות. 

מדוע נגרמות צלקות אקנה?

כאמור, אקנה היא מחלה דלקתית של בלוטות החלב וזקיקי השיער. למרות שרבים מקשרים את האקנה לפצעי בגרות והופעתם בעיקר בגיל הנעורים, רבים סובלים מאקנה גם בגילאי 30+. לפיכך, מדובר במחלת עור שכיחה מאד המופיעה בעיקר באזור הפנים, החזה והגב. צלקות אקנה הן תופעה שכיחה למדי. רוב האנשים שסבלו מאקנה במהלך חייהם ימשיכו לסבול גם מצלקות שמחלת האקנה הותירה. מדוע? כי אקנה יוצר כיסי מוגלה כה עמוקים שבעקבותיהם נגרמת פגיעה בשכבות העור העמוקות ביותר ובכך מרקם העור נפגע – אלו הן למעשה צלקות אקנה. הן נגרמות בעיקר מחוסר טיפול באקנה

מה המאפיינים של צלקות אקנה? 

צלקות אקנה נגרמות כאשר אקנה אינו מטופל בצורה נכונה ומקצועית. מכירים את זה שאיך שמופיע הפצעון הראשון ישר רצים למראה כדי "לפוצץ" אותו בניסיון להתמודד עם המצב בעצמנו? כמובן שזהו טיפול שגוי באקנה, מכיוון שפיצוץ הפצעים גורם ליצירת זיהום חיידקי ובכך מערב גם את שכבות העור העמוקות. ברגע ששכבות הפנים העמוקות נפגעות אז נוצרות צלקות אקנה בדרגות חומרה שונות מאחר ונפגעת שלמותה של רקמת הדרמיס. 

האם צלקות אקנה נשארות לתמיד? 

רבים מהאנשים שסבלו מאקנה במהלך חייהם יסבלו גם לאחריו מצלקות. חלקם יסבלו מצלקות קטנות, אולם חלקם יסבלו מצלקות גדולות, עמוקות ומשמעותיות. בכל אופן, הצלקות מהוות גם הן מטרד לא קטן וללא טיפול מתאים הן תשארנה על עור המטופלים לשארית חייהם. החדשות הטובות הן שעל אף שישנם מספר רב של סוגי צלקות (צלקות עמוקות, כתמים אדומים, "חורים" בפנים…) אין צורך להשלים עם המצב וגם לא לחכות להזדקנות העור. כיום ישנם פתרונות מוכחים להעלמת צלקות אקנה. ניתן לטפל בצלקות אקנה באמצעות מכשור מקצועי בתהליכי פציעה מבוקרת של העור וגירוי לבנייתו המחודשת.

האם צלקות אקנה מחמירות עם השנים? 

צלקות אקנה נוטות להחמיר עם השנים בעקבות תהליכי הזדקנות העור. שכבות הפנים הופכות להיות דקות ופגיעות יותר, פוחתת כמות השומן התת-עורי ובנוסף, יורדת צפיפות רקמת החיבור שבעור. הידלדלות העור שנגרמת עקב תהליך ההזדקנות, מרחיבה את היקף הצלקות וגורמת למראה פנים רופס ו"מחורר" באופן בולט.

האם ניתן להעלים צלקות אקנה? 

אקנה עלול לגרום לפגיעה בביטחון העצמי ולמצב רוח ירוד, אך לשמחתנו, יש דרכים לטיפול. דרורה שמואלי, קוסמטיקאית וותיקה ומנוסה בעלת 7 שנות ניסיון עם עשרות מטופלים בהעלמת צלקות אקנה. עם מעל 90% הצלחה (תוכלו לצפות בעדויות של לקוחות) מעניקה טיפול בצלקות אקנה בשיטת טיפול יעילה, מתקדמת וחדשנית להעלמת צלקות אקנה, חטטים וצלקות שנגרמו עקב פצעי בגרות. שיטת הטיפול כוללת סדרת טיפולים בקליניקה ובמקביל טיפול בחומרים משלימים המסייעים לשיקום העור. תוכלו לקרוא עוד במאמר: איך להעלים צלקות אקנה.

טיפול בצלקות אקנה אצלנו בקליניקה סינדרלה היופי שבך

הקליניקה שלנו מתמחה בטיפול בצלקות אקנה, העלמת צלקות אקנה בפנים וכן מעניקה ייעוץ וטיפול לסובלים מאקנה בפנים. איך להימנע מצלקות אקנה ואיך לטפל בצלקות בפנים בצורה מקצועית, איך להפוך את עור הפנים ליפה כמו שהיה פעם, לפני הצלקות. הקוסמטיקאיות שלנו מובילות בתחום צלקות אקנה טיפול ומניעה. 
לקביעת פגישה בנושא צלקות פוסט אקנה, חייגו אלינו עכשיו למספר 050-358-1765.

קראו עוד על אקנה ועל צלקות אקנה