פוטותרפיה אקנה: כל מה שכדאי לדעת על טיפול פוטותרפיה לאקנה

פוטותרפיה הוא טיפול באור, אשר משמש כפתרון טיפולי למגוון בעיות עור, כולל אקנה. כיום ניתן לשלב פוטותרפיה עם כל טיפול סיסטמי אחר, במידה ויש צורך, עם שביעות רצון רבה מצדם של המטופלים. יעילות טיפול פוטותרפיה לאקנה מוגברת על ידי שילוב מספר אורכי גל. הטיפול מתאים לכל סוגי העור ולכל גווני העור.  זמן הטיפול קצר, הטיפול אינו גורם לכאב ואינו מלווה בתופעות לוואי.
הטיפול באמצעות מכשיר פוטותרפיה לאקנה מתאים לאנשים בכל גיל הסובלים ממגוון רחב של בעיות עור: הזדקנות העור (אנטי אייג'ינג), פסוריאזיס, פיגמנטציה, אקנה, צלקות ונזקי עור נוספים. פוטותרפיה לאקנה מוכר שנים רבות ונחשב לטיפול יעיל ובטיחותי. המאמר מתמקד בפוטותרפיה לאקנה, איך עושים טיפול פוטותרפיה לאקנה, כמה עולה פוטותרפיה לאקנה ואיזה מכשיר פוטותרפיה לאקנה קיים היום. המשיכו לקרוא.

תוכן עניינים

מה זה פוטותרפיה ואיך היא עוזרת לטפל באקנה? 

פוטותרפיה היא שימוש באור או בקרינה לטיפול באקנה. היא משמשת לטיפול במצבים רפואיים מסוימים וגם בעת טיפול פנים. פוטותרפיה קיימת כבר למעלה מחמישים שנה והיא הוכחה כיעילה יותר מטיפולים רבים אחרים. פוטותרפיה יכולה לסייע בבעיות בריאות רבות, טיפול במצבי עור, כולל פסוריאזיס, אקזמה, דרמטיטיס וכמובן אקנה. במחקר שבוצע בקרב 500 אנשים עם אקנה, נמצא שפוטותרפיה הפחיתה את נגעי האקנה ב- 70%, נתון זה היה גבוה משמעותית מאשר במצב של טיפולים אחרים באקנה, שהביאו להפחתה של כ- 25%. על כן טיפול זה נחשב יעיל במיוחד וגם לא כואב. 

כיצד פועל הטיפול בפוטותרפיה לאקנה?

כבר לפני שנים רבות הבחינו רופאים ומטופלים שבקיץ, בעקבות חשיפה מוגברת לשמש, ישנה הטבה של ממש בתסמינים של מחלת הפסוריאזיס. בעקבות ההבחנה הזאת עלה הרעיון להשתמש בקרינת UV לטיפול באקנה.  התברר שקרינת השמש נוגדת הן את הפעילות הדלקתית והן את שגשוג־היתר של חיידקי האקנה. על כן, הטיפול הוא אנטי בקטריאלי, מונע זיהומים בעור ומרפא זיהומים קיימים. משקם ומשפר את מראה העור באמצעות הפחתת שומניות העור, שיפור מרקמו והקטנת הנקבוביות בעור.
הטיפול בפוטותרפיה לאקנה הוא מבוקר וסלקטיבי, מטפל בנזקי העור בלבד, מבלי לפגוע ברקמה שמסביב לאזור המטופל, כך שהטיפול הוא מדויק ועוצמתי והתוצאות נראות לעין בתוך זמן קצר.

סוגי פוטותרפיה לטיפול באקנה

 ישנם שני סוגים של פוטותרפיה: אור מלאכותי ואור טבעי. אור מלאכותי יכול להתבצע באמצעות מנורת שמש או מנורת פלורסנט, בעוד שאור טבעי ניתן באמצעות אור שמש או אור ירח. פוטותרפיה היא שימוש באור בטיפול במחלות. טיפול פוטותרפיה לאקנה מומלץ לעשות אצל קוסמטיקאית מוסמכת. שם שוכבים על מיטת הטיפולים ומקרינים על פניך אור אולטרה סגול (UV) או אינפרא אדום (IR). פוטותרפיה עשויה להיות מכוונת לכל גופך, או רק לאזורים מסוימים בגופך, כגון הראש או הצוואר, תלוי איפה התפרץ האקנה. 

למי מתאים טיפול פוטותרפיה לאקנה? 

לא רק בני נוער סובלים מאקנה, אמנם האקנה מתפרצת לראשונה בסביבות גיל 12 אך ההתפרצויות מופיעות לאורך השנים וגם בגילאים מבוגרים. אקנה שאינה מטופלת בזמן יכולה לגרום לצלקות באזורים שבהם היא מתפרצת – בפנים, בצוואר, בגב, בחזה ובעכוז. טיפול פוטותרפיה לאקנה מתאים לכל גיל ולכל מצב עור, שכן הקרנת העור על האזור המזוהם בחיידקי אקנה מפחית משמעותית את החיידקים באותו האזור. 

טיפול פוטותרפיה ואקנה

פוטותרפיה היא שיטה המאושרת על ידי ה-FDA, לטיפול באקנה בעזרת אור באורך גל מסוים. האור שבו משתמשים, הוא אור שאינו גורם כל נזק לעור. אלו הם קרני אור נראה לעין, ללא המרכיבים המסוכנים הנמצאים בקרינת השמש (אולטרה סגולה). 

ספקטרום צר שנבדק ונמצא יעיל במיוחד לטיפול בחיידקי האקנה ללא גרימת נזק או תופעות לוואי כלשהן. האור, באורך הגל הנכון, מוקרן מהמערכת על פני המטופל. לפני הטיפול עצמו יש לנקות את הפנים באופן יסודי, לעתים די בפילינג קל אשר ממיס את השכבה הקרנית כדי להגביר את היעילות של הטיפול.  

במקרים אחרים יש צורך בפילינג דווקא אחרי הטיפול, זאת כדי לעודד השלה של העור ולזירוז הליך ההחלמה.

הטיפול באקנה אינו נעשה במפגש בודד ויש צורך בסדרה של בין 6 ל-12 מפגשים. הטיפולים נעשים פעמיים בשבוע למשך כ-15 עד כ-20 דקות בכל פעם. מספר המפגשים והזמן שהם נמשכים תלוי בחומרת המצב. לעתים בטיפול באקנה וולגריס ובאקנה הורמונלי יש צורך במספר רב יותר של טיפולים. ברוב המקרים בתוך חודש כבר חל שיפור ניכר וריפוי של 70% מהפצעונים, זהו שליש מזמן הטיפול הנדרש בשיטות אחרות.

יתרונות וחסרונות של פוטותרפיה לאקנה

יתרונות לטיפול באקנה באמצעות פוטותרפיה

  • לסוג טיפול זה יתרונות רבים, האור הכחול בטוח לחלוטין ולאנשים בריאים אין כל מניעה לעבור טיפולי פוטותרפיה, עם זאת, אם ישנן מחלות, מצבים בריאותיים ואם נוטלים תרופות כלשהן יש לדווח על כך בפגישה הראשונה. 
  • זמן הטיפול קצר, אינו כרוך בכאבים, מתאים לכל סוגי העור ולכל גווני העור ואפילו לבעלי זקן והוא מונע היווצרות של צלקות אקנה. האור הכחול מתאים לבני נוער כבר מגיל צעיר אך הוא מתאים גם לאנשים מבוגרים. הטיפול עצמו קצר ונוח, אינו כרוך בחשיפה לקרני UV ואפשר לבצע אותו בכל עונות השנה. למכשור הטכנולוגי יש אנרגיה מדויקת אך עם ספקטרום רחב, דבר אשר מאפשר לטפל בשטחים גדולים וקטנים כאחד. 

חסרונות לטיפול באקנה באמצעות פוטותרפיה

  • למרות כל היתרונות, גם לטיפול פוטותרפי יש חסרונות. אקנה היא מחלה כרונית אשר יכולה להתפרץ בגלל גורמים שונים, כמו מתח נפשי, שינויים הורמונליים, סוג עור, מאפיינים תורשתיים, תנאים סביבתיים ועוד. על כן, גם לאחר הטיפול והשיפור במצב, יתכנו התפרצויות אקנה ויהיה צורך לחזור לטיפולים נוספים בקליניקה שלנו.
  • כדי לתחזק את תוצאות הטיפול וגם למנוע התפרצויות חוזרות של אקנה כדאי להקפיד על טיפול משמר גם בבית וגם בקליניקה. ובזה אנחנו סומכים עליכם. בשיתוף פעולה, השילוב של הטיפול הפוטותרפי עם טיפול נכון בבית מביא תוצאות אופטימליות לטווח הרחוק. על כן יש חשיבות רבה להגעה סדורה לטיפולי פנים בקליניקה ושימוש בתכשירים הנלווים בבית.

פוטותרפיה אקנה מחיר

מחיר טיפול פוטותרפיה לאקנה משתנה לפי מצב העור. באופן כללי, עלות טיפולי פוטותרפיה לאקנה נעים בין 350 ש"ח – 550 ש"ח. אם יש אקנה ממש חמור (אקנה וולגריס), עבור המחיר הזה, הטיפול הפוטותרפי יהיה אחת לשבוע בקליניקה, למשך כחצי שעה עד ארבעים דקות, לסדרה של ארבעה טיפולים. עלות הטיפול הפוטותרפי לאקנה יהיה זול יותר ומותאם לריכוז חיידקי האקנה בפנים, במקרה של אקנה קל. 

מכשיר פוטותרפיה לאקנה

ישנם כיום בשוק מכשירי פוטותרפיה רבים. אצלנו בקליניקה תוכלו לקבל טיפול במכשיר אור כחול, הוא נחשב ליעיל ביותר בחיסול חיידקי האקנה. מכשיר זה שיפר עד כה את חייהם של עשרות מטופלים שסבלו מאקנה והוא סייע להפחית משמעותית את ריכוז ונפח החיידקים על פני עור הפנים. 

פוטותרפיה אקנה – סיכום והמלצות

טיפול פוטותרפי הוא למעשה טיפול באור, אשר משמש כפתרון טיפולי למגוון בעיות עור, כולל אקנה.

זמן הטיפול קצר, הטיפול אינו גורם לכאב ואינו מלווה בתופעות לוואי. הטיפול מתאים לאנשים בכל גיל הסובלים ממגוון רחב של בעיות עור. כדי לתחזק את תוצאות הטיפול וכן למנוע התפרצויות חוזרות של אקנה כדאי להקפיד על טיפול משמר גם בבית וגם בקליניקה. אנחנו ב-״סינדרלה – היופי שבך״ נשמח להקפיד יחד איתך ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר. 

פוטותרפיה היא שיטה המאושרת על ידי ה-FDA, מוכחת כיעילה לטיפול באקנה בעזרת אור באורך גל מסוים. האור שבו משתמשים, הוא אור שאינו גורם כל נזק לעור. כדי לתחזק את תוצאות הטיפול ולמנוע התפרצויות חוזרות של אקנה כדאי להקפיד על טיפול משמר גם בבית וגם בקליניקה. זמן הטיפול קצר, אינו כרוך בכאבים, מתאים לכל סוגי העור ולכל גווני העור ואפילו לבעלי זקן והוא מונע היווצרות של צלקות אקנה.

אנחנו ב-״סינדרלה היופי שבך״ כאן כדי לתת לכם להרגיש הכי טוב עם עצמכם לאחר טיפול פנים, כך שלא תוכלו לחכות לפעם הבאה 

לקביעת תור לטיפול פנים בפוטותרפיה, התקשרו עכשיו ונשמח לעזור >> 050-3581765

קראו עוד על אקנה ועל טיפול באקנה